İstanbul Medeniyet Üniversitesi 22 Akademik Personel Alacak

  • 30 Kasım 2016
  • 664 kez görüntülendi.
İstanbul Medeniyet Üniversitesi 22 Akademik Personel Alacak

İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN
Üniversitemiz Tıp, Edebiyat, Eğitim Bilimleri, Mühendislik ve Doğa Bilimleri, Siyasal Bilgiler, Turizm ve Hukuk Fakültelerine 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyeleri ( ) alınacaktır.

Yardımcı Doçent kadroları için; Söz konusu kadrolar daimi statüde olup 2547 sayılı Kanun’un 23. maddesinde belirtilen şartları haiz adayların, başvuracakları Bölüm ve Anabilim Dalını belirttikleri müracaat dilekçelerine özgeçmişlerini, 3 adet fotoğraflarını, nüfus cüzdan suretlerini, resmi kurumlarca onaylanmış doktora ve doçentlik belgelerini bilimsel yayınlarını, kongre-konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları ve eğitim-öğretim faaliyetlerini kapsayan Dört (4) adet dosya ile aynı sayıdaki özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki CD’leri teslim etmeleri gerekmektedir.

Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların yabancı dil sınav tarihi, müracaat tarihinin bitiminde ayrıca ilan edilecektir.

FAKÜLTE BÖLÜM ANABİLİM DALI UNVAN KADRO DER. ADET NİTELİK
Tıp Dahili Tıp Bilimleri Kardiyoloji Yardımcı Doçent 2 1 ST elevasyonlu miyokard enfarktüsleri konusunda deneysel ve klinik çalışmaları olmak.
Tıp Dahili Tıp Bilimleri Adli Tıp Yardımcı Doçent 1 1 Adli osteoloji ve adli antropoloji konusunda çalışmaları olmak.
Tıp Dahili Tıp Bilimleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Yardımcı Doçent 1 1 Çocuk kardiyolojisi yan dal uzmanı olmak.
Tıp Dahili Tıp Bilimleri Halk Sağlığı Yardımcı Doçent 3 1 Tıp Fakültesi mezunu ve Halk Sağlığı Uzmanı olmak; niteliksel araştırma yöntemleri konusunda çalışmaları olmak.
Tıp Cerrahi Tıp Bilimleri Kalp ve Damar Cerrahisi Yardımcı Doçent 5 1 Kalp ve damar cerrahisi yeterlilik belgesine sahip olmak.
Edebiyat Tarih Eskiçağ Tarihi Yardımcı Doçent 5 1 Geç antikçağ İstanbul tarihine dair çalışmalar yapmış olmak. İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.
Edebiyat Felsefe Sistematik Felsefe Yardımcı Doçent 3 1 Ahlak felsefesi ve metafiziği; din ahlâk ilişkileri konularında çalışmalar yapmış olmak. İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.
Edebiyat Psikoloji Psikoloji Yardımcı Doçent 3 1 Klinik psikoloji alanında doktora yapmış olmak. Nitel araştırma yöntemleri üzerine çalışmaları olmak. İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.
Edebiyat Batı Dilleri ve Edebiyatı İspanyol Dili ve Edebiyatı Yardımcı Doçent 3 1 Edebiyat, tarih, kültür ilişkileri; modern İspanyol şiiri ve çeviri konularında çalışmaları olmak.
Edebiyat Doğu Dilleri ve Edebiyatı Arap Dili ve Edebiyatı Yardımcı Doçent 3 1 Arap dili, edebiyatı ve kültürüne dair telif ve tercümeleri olmak.
Edebiyat Sanat Tarihi Türk ve İslam Sanatı Yardımcı Doçent 3 1 Endülüs İslam mimarisi ve şehirciliğine dair çalışmaları olmak.
Edebiyat Türk Dili ve Edebiyatı Eski Türk Dili Yardımcı Doçent 4 1 Eski Uygur ve Orta İran dillerine ait metinler üzerinde çalışmaları olmak.
Mühendislik ve Doğa Bil. Elektrik Elektronik Müh. Elektrik Elektronik Müh. Yardımcı Doçent 3 1 Röleli ağlar, işbirlikli haberleşme ve bilişsel radyo konularında çalışmaları olmak.
Mühendislik ve Doğa Bil. Endüstri Mühendisliği Endüstri Mühendisliği Yardımcı Doçent 4 1 Simulasyon ve modelleme, etmen teknolojileri alanlarında çalışmaları olmak.
Mühendislik ve Doğa Bil. Biyomühendislik Biyomühendislik Yardımcı Doçent 5 1 Biyomühendislik alanında doktora yapmış olmak. İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.
Mühendislik ve Doğa Bil. Matematik Uygulamalı Matematik Yardımcı Doçent 4 1 Uygulamalı matematik alanında doktora yapmış olmak. İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.
Turizm Gastronomi ve Mutfak Sanatları Gastronomi ve Mutfak Sanatları Yardımcı Doçent 3 1 Turizm İşletmeciliği doktorası yapmış olmak. Destinasyon yönetimi ve turizm konularında çalışmaları olmak.
Turizm Gastronomi ve Mutfak Sanatları Gastronomi ve Mutfak Sanatları Yardımcı Doçent 3 1 Turizm İşletmeciliği doktorası yapmış olmak. Turizmde turist davranışları konusunda çalışmaları olmak.
Siyasal Bilgiler İşletme Yönetim Bilişim Sistemleri Yardımcı Doçent 5 1 Bilgi sistemlerinin örgüt kapasitesi ve performansına etkisi konularında çalışmaları olmak. İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.
Hukuk Özel Hukuk İslam Hukuku Yardımcı Doçent 5 1 İslam hukuku alanında doktora yapmış olmak. Bu alanda çalışmaları olmak.
Eğitim Bilimleri Eğitim Bilimleri Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Yardımcı Doçent 3 1 Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak. İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.
Eğitim Bilimleri Eğitim Bilimleri Eğitim Yönetimi Yardımcı Doçent 4 1 Eğitim yönetimi, teftişi, planlaması ve ekonomisi alanında doktora yapmış olmak. İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İstanbul Evden Eve Nakliyat Hizmeti veren en iyi şirketler. kütahya evden eve nakliyat bakırköy evden eve nakliyat gebze evden eve nakliyat esenler evden eve nakliyat ofis taşımacılığı şişli evden eve nakliyat