İş Teftiş Kurulu 80 İş Müfettiş Yardımcısı Alacak

  • 18 Eylül 2017
  • 1.790 kez görüntülendi.
İş Teftiş Kurulu 80 İş Müfettiş Yardımcısı Alacak
İŞ TEFTİŞ KURULU BAŞKANLIĞI İŞ MÜFETTİŞİ YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVI
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Genel İdare  Hizmetleri Sınıfında 7.,8. ve 9. derecede açık bulunan İş Müfettişi Yardımcısı kadrolarına, Ankara’da yapılacak sınavla İşin Yürütüme yönünden görev yapmak üzere 80 İş Müfettişi  Yardımcısı alınacaktır.
Sınava katılma şartları;
a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yazılı nitelikleri taşımak,
b) Giriş sınavının yapılacağı 2017 yılının Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak,
c) Hukuk, siyasal bilgiler, siyasal bilimler, iktisat, idari bilimler,işletme, iktisadi ve idari  bilimler fakülteleriyle, bunlara denkliği onaylanmış yerli ve yabancı yüksekokullardan birini  bitirmek,
d) 2017 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) katılmış ve  KPSSP9 , KPSSP42, KPSSP48puan türlerinden herhangi birinden 85 ve daha yukarı puan  almış olmak (Bu üç puan türünden alınan en yüksek puan üzerinden sıralama yapılacaktır), (Başvuruda bulunan adaylardan puan sıralamasına göre en yüksek puandan  başlamak üzere  belirlenen boş kadro sayısının 5 katı olan 400 aday sınava davet edilecektir. Ancak sınava  katılmaya hak kazanan son adayın almış olduğu puanı alan müracaatta bulunmuş diğer  adaylar da sınava çağrılacaktır.)
e) Sağlık durumu itibariyle iklim değişikliklerine ve her çeşit yolculuk koşullarına elverişli olmak,
f) Tutum ve davranışları, varsa, sicili yönünden müfettişliğe engel durumu bulunmamak,
g) Bu sınava daha önce hiç girmemiş yada en fazla bir kez girmiş olmak,
ğ) Süresi içerisinde başvurmuş ve iş talep formu ile birlikte belirtilen diğer belge ve bilgileri  eksiksiz olarak zamanında Kurul Başkanlığına ulaştırmış olmak. Aday başvuru sistemi üzerinden alınacak başvurular;  4 Ekim 2017  günü başlayacak, 18 Ekim 2017 günü mesaisaati bitiminde sona erecektir. Sınava başvuracak adaylar,
4- 18 Ekim 2017 tarihleri arasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik  Bakanlığı ile İş Teftiş Kurulu Başkanlığımızın internet sayfalarında yer alan aday başvuru sistemi bağlantısı üzerinden, doldurup imzalayacakları  iş talep formu ile eki aşağıda belirtilen belgeleri,“Çalış ma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Emek Mahallesi, 17. Cadde No:13 C Blok Kat:11 Pk: 06520 Çankaya / ANKARA” adresinde kurulacak kayıt kabul bürosuna bizzat veya postaile göndererek başvurularını tamamlayabileceklerdir.Aday başvuru sistemi üzerinden doldurulup, imzalanacak iş talep formuna aşağıdaki belgeler eklenecektir:
a)Aday başvuru sistemi üzerinden alınarak imzalanacak beyan ve özgeçmiş formları (İmzaların eksik olmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir)
b)Diplomanın aslı gibidir onaylı sureti ( Elden başvuruda bulunacak adaylar; diplomaların aslını göstermek suretiyle Başkanlığımızın kayıt-kabul bürosunda diplomalarını onaylatabilirler.)
c)2017 KPSS sonuç belgesinin bilgisayar çıktısı,
ç)2 adet vesikalık fotoğraf.Aday başvuru sistemi üzerinden doldurulan ve imzalanan iş talep formu ile eki belgeler ; en geç 18 Ekim 2017 mesai saati bitimine kadar elden teslim edilebilecektir. Bu belgelerin, adaylar tarafından postaile gönderilmesi halinde ise bu belgelerin en geç 25 Ekim 2017
mesai saati bitimine kadar  İş Teftiş Kurulu Başkanlığımıza ulaştırılması gerekmektedir.  Postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Bu süreden sonra iş talep formu  ve eklerinin Başkanlığımıza ulaşması halinde, sistem üzerinden yapılan aday başvuruları da  kabul edilmeyecektir. Yazılı sınava katılmaya hak kazananların listesi,  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile İş Teftiş Kurulu Başkanlığımızın internet adreslerinde ilan edilecektir. Yazılı sınava  katılmaya hak kazanan adaylar,  sınavın yapılacağı yeri ve  saati gösteren  fotoğraflı sınav giriş belgesini, sınav saatine kadar aday başvuru sistemi üzerinden alabilecekleri gibi  1 Aralık 2017 mesai saati bitimine kadar İş Teftiş Kurulu Başkanlığı’ndan  da elden teslim alabileceklerdir. Sınava katılmaya hak kazanan adaylara ayrıca posta yoluyla  sınava giriş belgesi gönderilmeyecektir. Yazılı sınav  2 Aralık 2017 tarihinde  Ankara’da üç oturum halinde aşağıda belirtilen   konularda yapılacaktır:
1) Birinci oturum: 4857 sayılı İş Kanunu, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, 5953  sayılı Basın Mesleğinde Çalışanlarla Çalıştıranlar Arasındaki Münasebetlerin Tanzimi  Hakkında Kanun, 854 sayılı Deniz İş Kanunu, 6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi  Kanunu, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu, 4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanunu, 4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu, 6735 sayılı Uluslararası İşgücü Kanunu, 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu, 5253 sayılı Dernekler Kanunu, 394 sayılı Hafta Tatili Hakkında Kanun, 2429 sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanun, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu, 5521 sayılı İş Mahkemeleri Kanunu ve bunlarla ilgili tüzük ve yönetmelikler.
2) İkinci oturum: Anayasa hukuku, idare hukuku (genel esaslar, idari yargı, idari teşkilat), ceza hukuku (genel esaslar), ceza usulü hukuku (genel esaslar), kabahatler hukuku, medeni hukuk (aile ve miras hukuku hariç), borçlar hukuku, ticaret hukuku.
3) Üçüncü oturum: Mikro iktisat, makro iktisat, çalışma ekonomisi, Türkiye ekonomisi, kamu maliyesi, maliye politikası, Türk vergi mevzuatının genel esasları, genel muhasebe, bilanço ve mali tablolar analizi.Adaylar “Sınav Giriş Belgesi” ile birlikte fotoğraflı kimlik belgesini (Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi vb.) göstermeden sınava katılamazlar.Yazılı sınavda başarılı olmak için, her oturumdan alınan puanın yüz üzerinden 60 (altmış) puanın altında olmaması şartıyla üç oturumun ortalamasının yüz üzerinden 70 (yetmiş) puandan az olmaması gerekmektedir.  Yazılı sınavda başarılı olarak sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylara;  sözlü sınavın yapılacağı yer, gün ve saati bildiren tebligat yapılacaktır. Ayrıca, yazılı sınavı kazanan adayların isim listesi ile sözlü sınavın yeri, günü ve saati Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ilan panosu ve Bakanlık ile Başkanlığımız  internet adreslerinde ilan edilecektir
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İstanbul Evden Eve Nakliyat Hizmeti veren en iyi şirketler. kütahya evden eve nakliyat bakırköy evden eve nakliyat gebze evden eve nakliyat esenler evden eve nakliyat ofis taşımacılığı şişli evden eve nakliyat